Článek | Téma | Datum vydání | Počet názorů |
---|---|---|---|
Obchodní rejstřík po 1. 1. 2014 a provádění zápisů do ob. rejstříku notáři: technické a časové informace | Legislatia | 30. 1. 2014 | - |
Nová úprava kolektivního investování | Legislatia | 1. 12. 2013 | - |
Změny v životě obchodních společností po 1. lednu 2014 | Legislatia | 22. 3. 2013 | - |
Dnes bylo zahájeno obchodování s novou emisí na trhu Start, společností M2C, která se zabývá komplexní správou budov. Emise byla při svém prvním obchodním dni čtvrtou nejobchodovanější na Burze cenných papírů Praha. Emise je obchodována rovněž na trhu RM-Systém a pokud bychom sečetli zobchodované kusy na BCPP a RMS, bylo v prvním dni zobchodováno téměř 9 % free float (71 002 z 800 000 kusů).
Společnost úspěšně debutovala na burze s cenou 280 korun za akcii, přičemž obchodování zakončila na 302 korunách, což představuje zhodnocení o 7,82 % během prvního dne. Celkově bylo zobchodováno 54 721 kusů na trhu BCPP a 16 281 na RMS, přičemž objem obchodů dosáhl téměř 16,835 milionu korun. Aktuální tržní hodnota firmy činí po prvním obchodním dni necelých 1,154 miliardy korun, čímž se stala největší emisí na trhu Start.
Skupina REDSTONE, klíčový hráč na českém trhu s nemovitostmi, rozšiřuje svůj manažerský tým o Tomáše Míčka – zkušeného specialistu s více než dvacetiletou praxí v oblasti správy a rozvoje obchodních center. Ve své nové roli asset directora převezme odpovědnost za strategické řízení property managementu i další rozvoj retailových projektů v Praze, Olomouci a Pardubicích.
Tento krok je součástí dlouhodobé strategie REDSTONE, která klade důraz na kvalitu a udržitelný rozvoj portfolia. Tomáš Míček přichází s rozsáhlými zkušenostmi z vedení významných nákupních center v Česku a na Slovensku. Prošel klíčovými pozicemi ve společnostech Tesco, Ingka Centres (IKEA), CBRE a CPI Property Group. Řídil mimo jiné nákupní centra Avion v Ostravě a Bratislavě, vedl správu rozsáhlého portfolia retailových nemovitostí napříč ČR a v CPI zodpovídal za provozní výkonnost 15 obchodních center ve skupině.
Společnost Geosan Development oznámila povýšení Radoslava Rachače do funkce ředitele a jednatele. Ve firmě působí již od roku 2005, přičemž na novou pozici přechází z dosavadní role ekonomického ředitele a jednatele, kterou zastával od roku 2014.
Dlouhodobě se přitom angažoval ve vedení klíčových oblastí, zahrnujících projektové financování a ekonomiku developerské skupiny, účetní agendu, akvizice a komunikaci s bankovními institucemi i státními orgány. Nově bude zodpovědný také za strategické plánování a operativní řízení společnosti.
Rachač má vysokoškolské vzdělání ekonomického zaměření a 25leté pracovní zkušenosti v oblasti finančního řízení a korporátního rozvoje. Před nástupem do Geosanu působil nejprve sedm let jako finanční ředitel ve společnosti Charouz Holding s výhradním zastoupením značek Bauer, Speedo, Mitre a Reusch. Následně zastával stejnou pozici ve firmě JRC, která je jedničkou na trhu s herním sortimentem.
Ceny výrobců přinesly i v květnu smíšené výsledky. Zatímco v průmyslu pokračuje deflace, ceny v zemědělství nadále rostou dvouciferným tempem, což dává tušit pokračující tlak na zdražování potravin. Lehce vyšší je oproti dubnu i meziroční dynamika cen ve službách a stavebnictví.
Zatímco ceny v průmyslu klesají ceny již od února, k meziročnímu zdražování naopak nadále dochází u zemědělských výrobců, a to stejným tempem jako v dubnu 15,7 %. Svižně rostou ceny jak v rostlinné, tak i živočišné výrobě. Ceny potravinářů pak v květnu zrychlily z 2,7 % na 3,2 %, nejrychleji od července 2023. "Co to prakticky znamená? Vyšší ceny ve výrobní vertikále budou velmi pravděpodobně tlačit na zdražování potravin na pultech i v nejbližších měsících," uvádí hlavní ekonom ČSOB Private Banking Dominik Rusinko a dodává, že následně by se měl začít růst cen potravin zmírňovat vzhledem k vysoké srovnávací základně minulého roku.
"Právě potravinová inflace zůstává na radaru ČNB, především kvůli její kolísavosti, která může ovlivňovat vnímanou inflaci (a následně i inflačních očekávání) mezi spotřebiteli. Ještě ostřeji však centrální banka sleduje vývoj v segmentu služeb, kde zůstávají cenové tlaky setrvačné. To ostatně potvrdila i data za květen – meziroční dynamika zrychlila ze 4 % na 4,4 %, což je znatelně více než v předpandemických časech," uzavírá Rusinko.
Novým Country manažerem společnosti ESET, která je poskytovatelem kyberbezpečnostních řešení, se od dnešního dne stává Jan Urbík, který ve funkci nahrazuje Juraje Ference, jenž po více než 22 letech úspěšného působení ve firmě ukončuje své manažerské angažmá.
Jan Urbík přináší do ESETu rozsáhlé zkušenosti z oblasti obchodu, řízení týmů a technologického prostředí s mezinárodním přesahem. V minulosti působil na vedoucích obchodních pozicích ve firmách jako Microsoft, Icewarp a STRV. V Microsoftu byl odpovědný za obchod a marketing napříč regionem střední a východní Evropy i západní části Asie, kde vedl prodeje softwarových a serverových řešení. V Icewarpu a STRV pak zodpovídal za globální obchodní aktivity v oblasti vývoje a prodeje cloudových a mobilních řešení.
Je absolventem několika vysokých škol – vystudoval pedagogickou fakultu v Liberci, magisterský titul získal v oboru podniková ekonomie v Praze a MBA program absolvoval v rámci L’Institut Franco-Tchèque de Gestion.