CFOworld.cz Informační servis pro finanční ředitele
  • Analýzy
  • Legislativa
  • Finanční služby
  • Rozhovory
  • Komentáře
  • Digitální trafika
  • Evropa a svět
  • Trendy
  • Ostatní
    • Hledat
    CFOtrends  »  Témata  »  Evropa a svět

    Evropa a svět

    211–240 / 450
    První strana Předchozí strana 5 6 7 8 9 10 11 Následující strana Poslední strana
    • Neklid po volebním výsledku v Itálii

      Devizové trhy strávily většinu minulého týdne stabilizací po výsledcích italských parlamentních voleb. Patová situace v italském senátu je historická, což zvýšilo nervozitu a nejistotu investorů. Negativní dopad na míru averze vůči riziku byl následně do určité míry utlumen komentáři ze strany centrálních bankéřů ECB a Fedu Draghiho a Bernankeho.
      David Klatovský
      6. 3. 2013
    • ČR si v žebříčku světové konkurenceschopnosti v následujících pěti letech mírně pohorší

      Podle nové studie Deloitte s názvem Index světové konkurenceschopnosti ve výrobě pro rok 2013 je nejkonkurenčnějším výrobním státem světa v současnosti i v horizontu dalších pěti let opět Čína. Na druhé a třetí příčce se umístilo Německo a USA, podle průzkumu se však pozice obou států za pět let zhorší.
      redakce
      28. 2. 2013

    • Zájem o daňové ráje stále roste: peníze se ztrácejí v bermudském trojuhelníku

      Počet českých společností, které mají vlastníka se sídlem v daňovém ráji, ke konci roku 2012 přesáhl 12,5 tisíce a meziročně se zvýšil o 3,8 % (460). Z daňového ráje je kontrolováno 3,43 % z 366 500 firem registrovaných v Česku. Největší absolutní přírůstek v loňském roce zaznamenal Kypr, USA a Seychely, z relativního pohledu byl největší zájem o Bermudské ostrovy, Belize a Seychely.
      Zbyněk Hutar
      20. 2. 2013
    • Světoví účetní vidí světlo na konci tunelu: zaměstnanost, poptávka a ceny se stabilizovaly, cashflow problémem

      Ke konci třetího čtvrtletí 2012 respondenti v západní Evropě po svých vládách chtěli, aby již přestaly šetřit. Ovšem po skrovném oživení v posledních třech měsících roku 2012 přišli znovu na chuť fiskální konsolidaci.
      Vítězslav Horák
      12. 2. 2013
    • Čínský nový rok: Drak odlétl, včera se připlazil Had, ať žije dvanáctá pětiletka!

      Rok 2012 byl podle čínského lunárního kalendáře rokem Draka – symbolu Říše středu, symbolu, který má v čínské kultuře výjimečné postavení. Podobně jako v předchozích letech tohoto jména to byl čas změn – například na nejvyšších pozicích státu. Byl to však také rok poznamenaný nejistotou ohledně stavu čínské ekonomiky (která ale nakonec příjemně překvapila).
      Monika Poštová
      11. 2. 2013
    • Evropa jde do kytek, chytří se po světě poohlížejí po zemích, které rostou

      Zotavování z krize 2008 až 2009 je zdlouhavější a náročnější, než z jakékoliv předchozí recese v minulém století. Důkazem je třicet dva loňských downgradů – jedná se o třetí nejvyšší počet snížených ratingů v průběhu jednoho roku.
      redakce
      5. 2. 2013
    • Již zítra: Česko-turecké podnikatelské fórum s velkými očekáváními

      Stovka tureckých firem, premiér Recep Tayyip Erdoğan, ministr hospodářství Zafer ÇAĞLAYAN, prezident Průmyslových a podnikatelských asociací (TÜMSİAD) Hasan SERT, president Nezávislých průmyslových a podnikatelských asociací (MÜSİAD) NAİL OLPAK.
      Milan Mostýn
      3. 2. 2013
    • Manažeři nastupující internetové generace si myslí, že nejpříznivější inovace vznikají v obchodní sféře

      Respondenti ze zemí BRIC (Brazílie, Rusko, Indie a Čína) pokládají sebe i své společnosti za inovativní, zatímco respondenti z Japonska považují své společnosti téměř ve všech ohledech jako nejméně inovativní.
      redakce
      30. 1. 2013
    • Do roku 2030 bude v rozvojových zemích žít osmdesát procent světové střední třídy obyvatel

      Rostoucí příjmy, pokračující urbanizace a dostupnost zboží mění spotřebitelské návyky; firmy musí vyvinout vhodné marketingové a prodejní strategie, aby využily plně potenciál nastupujícího spotřebitelského trendu.
      Milan Deutsch
      22. 1. 2013
    • Máte už Osaifu-Keitai? Elektronické platby rostou navzdory regulacím a stavu ekonomiky ve světě

      V Brazílii jsou nyní objemy plateb větší než v jakékoli evropské zemi. World Payments Report ukazuje, že pro banky musí být prioritou inovace zaměřené na zákazníka.
      Markéta Karasová
      18. 1. 2013
    • Rok 2013 rozhýbe globální trh obnovitelných zdrojů

      Pět z deseti zemí, od kterých se čeká největší objem investic do obnovitelných zdrojů, se nachází v Asii; 43 procent respondentů označilo Čínu jako nového globálního hráče; nejvíce investic se očekává v USA, z evropských zemí pak v Německu.
      Lucie Neubergová
      16. 1. 2013
    • Bankovní studie o trzích střední a východní Evropy pro rok 2013

      Banky v regionu hledají novou rovnováhu svých obchodních modelů při hledání zdravého růstu.
      Martin Lánský
      15. 1. 2013
    • Slabý rok 2012 zakončily evropské trhy IPO výrazným nárůstem hodnoty emisí

      Celkem 263 primárních emisí (IPO) v hodnotě pouhých 10,9 miliardy eur se loni uskutečnilo na evropských burzách. Pro srovnání, v roce 2011 to bylo 430 IPO, které vynesly 26,5 miliardy eur. O téměř polovinu hodnoty loňských evropských emisí se postaral Londýn, který tak zůstává dominantním trhem.
      Pavel Heřmanský
      14. 1. 2013
    • Deset předpisů zatěžujících podnikání: podnikatelé táhnou na Brusel

      ČR by měla výrazněji hájit své národní zájmy v centrále EU v Bruselu a vystupovat v klíčových tématech jednotně. Chybí ovšem výraznější snaha vlády a politiků sjednocovat tyto zájmy, které by měly být i ve prospěch průmyslu a české ekonomiky. Proto se zaměstnavatelské a podnikatelské svazy chtějí výrazněji angažovat ve formulování a v podpoře společných národních zájmů a intenzivněji si vyměňovat informace a názory s českými členy Evropského parlamentu.
      Eva Vítková
      9. 1. 2013
    • Důvěra v globální ekonomiku klesla, ve střední Evropě je „blbá nálada“

      Podnikatelská důvěra opět poklesla, stejně jako reálná ekonomika. Střední a východní Evropa je nejméně optimistický region ze všech sedmi zahrnutých do posledního Globálního průzkumu ekonomických podmínek ACCA.
      Vítězslav Horák
      10. 12. 2012
    • Jiří Pavlíček, eNovation: O současných možnostech veřejné podpory podnikatelů

      Přinášíme rozhovor s Jiřím Pavlíčkem, jednatelem společnosti eNovation, která pomáhá podnikatelům při získávání podpory z veřejných zdrojů na rozvoj jejich aktivit. Společnost se specializuje se zejména na strukturální fondy EU, investiční pobídky a oblast veřejných zakázek.
      Alexandra Maděrková
      5. 12. 2012
    • Výrazně snížen rating Kypru – majitele z Afroditina ostrova má 1 819 českých firem

      Poradenská společnost Dun & Bradstreet (D&B) dnes oznámila, že v listopadu snížila rating Kypru o tři stupně. Důvodem je klesající ekonomika, vysoká nezaměstnanost a narůstající problémy bankovního sektoru.
      Petra Štěpánová
      27. 11. 2012
    • Tuzemští investoři se v zahraničí nejvíce zajímají o energetiku

      Ilustrační obrázek
      České firmy v zahraničí nejčastěji investují do energetiky a potravinářství, nejvyhledávanější zemí je Slovensko a Německo. Ukázala to studie TPA Horwath, která zkoumala investice českých společností do zahraničních entit v období od roku 2005 do prvního pololetí 2012 a uskutečněné fúze a akvizice v regionu střední a východní Evropy.
      Marcela Štefcová
      24. 11. 2012
    • Elektronizace správy daní včetně plateb je výhodná jak pro stát, tak pro firmy

      Úspěch: I když se Česko tradičně umísťovalo na posledních příčkách v rámci EU, je pozitivní, že se spolu s Finskem a Bulharskem zařadilo mezi země, které posledních osm let nejvíce snížily čas potřebný ke splnění daňových povinností.
      Pavel Heřmanský
      23. 11. 2012
    • Povinně 40 % žen ve vedení firem? Podle Svazu průmyslu a dopravy jde o byrokracii Bruselu

      Svaz průmyslu a dopravy ČR je zásadně proti minulý týden Evropskou komisí přijaté směrnici, podle níž by ve velkých firmách zemí EU mělo ve správních a dozorčích radách zasedat 40 procent žen. Kvóta by podle směrnice měla být naplněna do roku 2020.
      Milan Mostýn
      22. 11. 2012
    • Nové latinské trhy pro český export? Všichni už jsou (nejen) v Mexiku….

      Nárůst v objemu pojištěných pohledávek zaznamenal i Blízký východ. Zde opět v řádu stovek procent narostl objem zejména u zemí jako je například Kuvajt, Izrael, Spojené arabské emiráty, Libanon či Saúdská Arábie. Například u Izraele jde v portfoliu KUPEG o nárůst o 300 %.
      Jan Rýdl
      20. 11. 2012
    • Marasmus! EU se nedostane z potíží ani příští rok, vůči světu slábne

      Eurozóna se ani v příštím roce ekonomicky nezotaví. Potvrzuje to prognóza Evropské komise na období 2012 až 2014, kterou představil Olli Rehn, místopředseda Evropské komise a komisař pro hospodářské a měnové záležitosti a euro.
      Milan Mostýn
      15. 11. 2012
    • Německé banky jdou zdráhavě vstříc mittelstandu

      V budoucnu chtějí německé banky opět vsadit na středně velké firmy, tzv. mittelstand. Žádná sláva s úvěry to ovšem není, pochybnosti převažují.
      Dirk Elsner
      14. 11. 2012
    • Exportéři stonají horečnatým zájmem o Rusko

      Ve srovnání s loňskem se zvýšila poptávka i po obchodování na Ukrajině a v Bělorusku.
      Milan Deutsch
      9. 11. 2012
    • Úroky ani úvěry v muslimských zemích nejsou, studujte raději právo šaría

      Pokud chcete v zemích, kde je náboženstvím islám, něco koupit na úvěr, musí to za vás koupit banka, která vám věc po dohodnuté době splatnosti prodá dráž. Realizuje tedy zisk, nikoliv úrok.
      Vítězslav Horák
      8. 11. 2012
    • Německé firmy zaplatí třetinu faktur pozdě, čeští exportéři ať jsou ve střehu

      Z průzkumu mezinárodní inkasní agentury EOS KSI vyplývá, že zhoršení platební morálky postihlo i nejvýznamnější české exportní destinace. Třetina českých exportérů by si měla dát pozor na platby od německých firem: 27 % jejich plateb přichází pozdě. S pozdní platbou je třeba počítat také u 34 % faktur v Polsku a 30 % faktur na Slovensku. Díky tomu v ČR vzrostl zájem o vymáhání pohledávek ze zahraničí o více než třetinu.
      Vladimír Vachel
      8. 11. 2012
    • Čína je pro zahraniční banky zlatý důl, s prudkým růstem se počítá i v budoucnu

      Zahraniční banky v Číně za poslední rok více než zdvojnásobily své zisky. Navzdory nepříznivému ekonomickému výhledu země by jim měly růst výnosy o pětinu ročně i v následujících letech. Pravidelný průzkum PwC mezi 181 zahraničními bankami v Číně také ukázal, že největší obavu mají z regulace tamního trhu.
      Pavel Heřmanský
      4. 11. 2012
    • Do roku 2015 obsadí Čína čtyřicet procent světového trhu luxusního zboží

      Mladí kupují mobilní zařízení, starší generace luxusní zboží a nová auta, nakupování přes internet je stále populárnější: v roce 2011 nakupovalo online přes 150 milionů Číňanů.
      Milan Deutsch
      1. 11. 2012
    • Švýcarsku byl snížen rating

      Poradenská společnost Dun & Bradstreet v říjnu snížila rating Švýcarsku. Důvodem je značné zpomalení tamní ekonomiky, přičemž vážným rizikem je propad do technické recese, a také negativní výhled většiny předstihových ukazatelů v kombinaci se stupňující se krizí v eurozóně.
      Petra Štěpánová
      31. 10. 2012
    • Obrácená inovace. Vynikají v ní Čína a Indie

      Firmy, které chtějí využít inovačního potenciálu rozvíjejících se trhů, by měly své aktivity, počínaje vývojem přes výrobu až po distribuci, přesunout na lokální orientální trhy.
      Milan Deutsch
      26. 10. 2012
    211–240 / 450
    První strana Předchozí strana 5 6 7 8 9 10 11 Následující strana Poslední strana

    Krátce

    • 4. 7.  Inflace v Česku dosáhla vrcholu, mírné zklidnění je očekáváno ve druhé polovině roku

      Podle dnešního odhadu Českého statistického úřadu inflace v červnu meziměsíčně vzrostla o 0,3 %, což je mírně nad tržním odhadem, který činil 0,2 %. Meziročně se inflace zvýšila z 2,4 % na 2,9 %, a to v souladu s mediánovým odhadem trhu. „Nejvíce vzrostly ceny ve službách (+0,5 %), což pravděpodobně souvisí se sezonním růstem cen dovolených. Ceny potravin, alkoholu, tabáku i zboží vzrostly jen o 0,1 % a ceny energií se oproti květnu nezměnily,“ uvádí analytik Raiffeisenbank Martin Kron.

      Rychlý nárůst inflace z dubnových 1,8 % na téměř 3 % (horní hranice tolerančního pásma ČNB) se může jevit jako nepříjemný. „Domníváme se však, že letošní lokální maximum bylo právě dosaženo a ve druhém pololetí inflace opět zamíří blíže ke 2 %,“ dodává Kron. ČNB v květnové prognóze předpokládala inflaci na úrovni 2,8 %, takže odchylka je minimální.

      Výzvou zůstává jádrová inflace, která podle očekávání zrychlila z 2,8 % na přibližně 3 % (přesné údaje budou zveřejněny příští týden). „Pokles jádrové inflace bude pravděpodobně velmi pozvolný, což je hlavní důvod, proč bankovní rada ČNB letos pravděpodobně sazby nesníží,“ uzavírá Kron.

    • 3. 7.  Rovné šance, udržitelnost, seniorní talenty. Nová HR ředitelka Schneider Electric přináší jasné priority

      Od června 2025 je novou ředitelkou lidských zdrojů společnosti Schneider Electric pro Českou republiku Pavla Frindtová. Ze své pozice bude zodpovídat za strategické řízení HR agendy, rozvoj zaměstnanců a podporu firemní kultury založené na hodnotách diverzity, inkluze a udržitelnosti, zaměří se také na práci se seniorními talenty, jejichž podíl na trhu práce bude v příštích letech dále narůstat. Součástí její agendy bude i naplňování cílů programu Global Pay Equity, který usiluje o dlouhodobé odstranění rozdílů v odměňování mužů a žen. Schneider Electric se k této iniciativě připojil již v roce 2014, v České republice byl program spuštěn o tři roky později.

      Do Schneider Electric přichází Pavla Frindtová s bohatými zkušenostmi z oblasti HR, které získala v předních telekomunikačních a technologických společnostech. Před svým nástupem působila jako Senior HR Business Partner ve společnosti T-Mobile, kde se zaměřovala na oblast IT a technologií. HR manažerskou pozici dříve zastávala také v technologické společnosti ABB a ve firmě Altran, což je přední český poskytovatel vývojových služeb pro automobilový průmysl.

    • 2. 7.  Ondřej Hák přebírá vedení Raiffeisen stavební spořitelny po Pavlu Čejkovi

      Od 1. července 2025 se novým výkonným ředitelem Raiffeisen stavební spořitelny stává Ondřej Hák, který přebírá roli po Pavlu Čejkovi. Tato změna potvrzuje dlouhodobou strategii skupiny Raiffeisen těsněji propojit bankovní a stavební služby a posílit v oblasti financování bydlení.

      Ondřej Hák působí ve skupině Raiffeisen tři roky, během nichž řídil transformaci retailového úvěrového segmentu a vedl hypoteční byznys. Nyní se ujímá vedení celé stavební spořitelny s cílem ještě více integrovat její činnost s bankovními službami a nabídnout klientům jednotné a srozumitelné řešení v oblasti bydlení. V nejbližší době se chce Hák zaměřit na sjednocení nabídky v oblasti bydlení a rozvoj dotačního poradenství. Zároveň chce posílit roli skupiny Raiffeisen jako důvěryhodného partnera pro dlouhodobé financování a posunout stavební spořitelnu do další etapy růstu.

    • 1. 7.  Český průmysl se po třech letech vynořil z recese. PMI hlásí růst, firmy ale zůstávají obezřetné

      Index nákupních manažerů PMI v českém průmyslu se poprvé po třech letech dostal na magickou hranici oddělující expanzi od recese, když se v červnu zvýšil ze 48 bodů na 50,2 bodu. Je to jistě dobrá zpráva, zvlášť když je podpořená informacemi o zvyšováním výroby i mírným růstem zakázek.

      „Hlavním důvodem až nečekaně velkého zlepšení je kromě vyšší produkce i optimismus mezi podnikateli. Věří v další růst zakázek a celkové zlepšení situace v tomto největším tuzemském odvětví. A to je možná tak trochu i kamenem úrazu. Je otázkou, nakolik se jejich víra s ohledem na klesající konkurenceschopnost naplní,“ komentuje aktuální data hlavní ekonom Banky Creditas Petr Dufek s tím, že rozhodně nepřekvapuje, že i tak firmy zůstávají dál obezřetné a racionalizují, propouštějí, efektivněji řídí zásoby i cash-flow. K opravdovému boomu však potřebují více zahraničních objednávek, které zajistí prosperitu více než víra v lepší budoucnost.

      V každém případě to vypadá, že druhý kvartál byl pro průmysl pozitivnějším obdobím, a proto by si za celý letošní rok mohl podle Dufka připsat nárůst okolo 1,5 procenta, i když ve vzduchu stále visí riziko obchodní války, které může snížit pouze efektivní vyjednávání bruselských úředníků v USA.

    • 30. 6.  Geosan Development sází na zkušenost: Jan Krajča povede klíčové projekty

      Společnost Geosan Development posílila nejvyšší vedení jmenováním Jana Krajči do nové pozice ředitele projektového oddělení. V této roli bude odpovídat za komplexní přípravu projektů od územního plánování až po finální realizaci. Jeho působnost zahrnuje územní a projektovou přípravu developerských projektů, technické a smluvní zajištění všech fází výstavby, supervizi dodržování smluvních závazků a kontrolu rozpočtového plnění ze strany zhotovitelů, jakož i koordinaci převzetí dokončených staveb a předání bytových jednotek novým majitelům.

      Jan Krajča vystudoval Stavební fakultu ČVUT v Praze, obor Pozemní stavby a architektura. Do Geosanu přichází s více než 25 lety zkušeností v oblasti projektového řízení a developmentu. Působil mimo jiné ve společnostech MS development/MSG holding, SPGroup či Palladio Progetti, kde zastával manažerské pozice v oblasti projektového řízení a věnoval se vedení rozsáhlých rezidenčních a komerčních projektů.

    Další krátké zprávy

    SPECIÁLNÍ PROJEKTY

    • CFO pod lupou: Pavel Hofrichter, výkonný ředitel společnosti ČMIS

      CFO pod lupou: Pavel Hofrichter, výkonný ředitel společnosti ČMIS

    • CFO pod lupou: Zuzana Hofová, CFO, OKsystem

      CFO pod lupou: Zuzana Hofová, CFO, OKsystem

    • CFO pod lupou: Jan Rosenberg, MoroSystems

      CFO pod lupou: Jan Rosenberg, MoroSystems

    TOP 100 ICT společností 2025 tabulky

    Inovovaná tabulka TOP 100 ICT společností 2025 se správnými údaji

    Doporučujeme

    • Úprava dat v tabulkách TOP 100 ICT společností 2025

      Úprava dat v tabulkách TOP 100 ICT společností 2025

    • Účetnictví budoucnosti? Jak AI a digitalizace mění roli CFO a jejich týmů

      Účetnictví budoucnosti? Jak AI a digitalizace mění roli CFO a jejich týmů

    • Když umělá inteligence lže, jsou důvěra a ochranná opatření ještě důležitější

      Když umělá inteligence lže, jsou důvěra a ochranná opatření ještě důležitější


    Analýzy

    • Globální vlna bankrotů dosahuje 12letého maxima. Firmy čelí tlakům inflace, vysokých sazeb a změně chování zákazníků

      Globální vlna bankrotů dosahuje 12letého maxima. Firmy čelí tlakům inflace, vysokých sazeb a změně chování zákazníků

    • Když umělá inteligence lže, jsou důvěra a ochranná opatření ještě důležitější

      Když umělá inteligence lže, jsou důvěra a ochranná opatření ještě důležitější

    • Strach, chamtivost a volatilita: Co bude hýbat náladou na trhu v roce 2025?

      Strach, chamtivost a volatilita: Co bude hýbat náladou na trhu v roce 2025?

    • Tržby českých podnikatelů a malých firem vzrostly v posledních sedmi letech o téměř 44 %

      Tržby českých podnikatelů a malých firem vzrostly v posledních sedmi letech o téměř 44 %

    • Znamená Trumpova anti-ESG politika konec trendu udržitelných společností?

      Znamená Trumpova anti-ESG politika konec trendu udržitelných společností?


    Dále u nás najdete

    Blíží se konec poplatků u gynekologa a budou místa?

    Syn změnil její život. Dnes prodává mandragory a kouzlí s fantazií

    První pacient v Česku dostal umělou chlopeň katetrem z třísla

    E-shop pomalý jak pondělí ráno? Pak nečekejte úterní tržby

    Prohlížeč Comet od Perplexity míří do Windows

    Jste lepší než Kluci z Prahy?

    Kyberbezpečnost Čechů kulhá na obě nohy

    Svrab se projevuje nočním svěděním a pupínky mezi prsty

    Pro psy to nejlepší: Jak vznikla značka, která myslí na zdraví psů?

    Jako jedoucí vlak. Proč je magnetická rezonance tak hlučná?

    Nestihli jste registraci k poplatkům? Sankce nehrozí

    OSVČ zuří kvůli zmatku kolem informování ČT a ČRo

    Testosteron chybí málokomu, více lidí ho má nadbytek

    Menší tresty za tři kytky konopí na zahradě, psilocybin u lékaře

    Letní dvojčíslo Computertrends je tady

    Do Česka přichází Workforce Experience Platform od HP

    Bití dětí může poškodit jejich paměť či imunitu

    Kolik platila loni ministerstva za IT specialisty?

    Glykemický index jídla pomáhá s hubnutím

    Řetězec dělá pizza snacky z odkrojků uzenin

    • CFOtrends.cz do mailu
    • Podmínky užívání
    • RSS exporty
    • Kontakt
    Byznys:
    Podnikatel.cz Euro.cz Businesscenter.podnikatel.cz
    Finance:
    Měšec.cz Finance.cz
    IT:
    Lupa.cz Root.cz Cnews.cz Zdroják.cz
    Zdraví:
    Vitalia.cz Zdraví.euro.cz
    Software:
    Slunečnice.cz Stahuj.cz SW.cz Můjsoubor.cz Stáhnu.cz
    Zájmy:
    Edna.cz Autobible.euro.cz Rodičov.cz Videačesky.cz Hryprodívky.cz Raketka.cz Nasvah.cz
    B2B:
    Computertrends.cz CIOtrends.cz Channeltrends.cz CFOtrends.cz
    Odborné akce:
    Tuesday.cz

     

    • O společnosti
    • Inzerce
    • Kariéra
    • Kontakty
    • Osobní údaje
    • Nastavení soukromí
    Copyright © 1997 – 2025 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.