CFOworld.cz Informační servis pro finanční ředitele
  • Analýzy
  • Legislativa
  • Finanční služby
  • Rozhovory
  • Komentáře
  • Digitální trafika
  • Evropa a svět
  • Trendy
  • Ostatní
    • Hledat
    CFOtrends  »  Témata  »  Kariéra

    Kariéra

    181–210 / 487
    První strana Předchozí strana 4 5 6 7 8 9 10 Následující strana Poslední strana
    • Češi se nebojí změny oboru ani robotizace

      Ilustrační obrázek
      Téměř tři čtvrtiny Čechů změnily v průběhu svého profesního života pracovní obor a jsou nakloněni změnám. Největším motivátorem pro změnu oboru je výše mzdy, dále pak potřeba nových impulsů a zajímavá pracovní náplň. V souvislosti se změnou oboru jsou uchazeči připraveni se rekvalifikovat nebo si jiným způsobem doplnit vzdělání.
      ali
      3. 5. 2019
    • 5 tipů jak motivovat zaměstnance

      Boj o zaměstnance ve firmách nepolevuje, a proto personalisté a vedoucí týmů vymýšlejí, jak si své pracovníky udržet.
      ali
      26. 4. 2019

    • Viktor Boczán je novým generálním ředitelem českého Providentu

      Na pozici generálního ředitele vystřídal Davida Parkinsona, který se bude nově starat o rozvoj aktivit skupiny IPF v Mexiku.
      ali
      24. 4. 2019
    • Top 5 nežádanějších profesí v Praze

      Ilustrační obrázek
      Firmy hledají nejvíce kurýry, ajťáky a pokladní. Potenciální zaměstnanci ale často najdou lepší a finančně výhodnější uplatnění na jiných místech.
      ali
      23. 4. 2019
    • Home office jako úspora času? Ano, ale není pro každého

      Home office je v poslední době stále častěji nabízeným benefitem, v některých odvětvích se dokonce stává očekávaným standardem. Jedná se o možnost odpracovat si menší či větší část pracovní doby z pohodlí domova nebo odkudkoliv jinde. Ve velkém tuto možnost využívají IT specialisté, hodně pomoci může také maminkám na mateřské dovolené. Určitě ale není pro každého. Kromě nesporných výhod má totiž i slabé stránky, které mohou zkomplikovat pracovní proces.
      ali
      12. 4. 2019
    • Digitalizace HR může pomoci v boji o talenty

      Dnešní životní styl je prostoupený novými médii a dalšími technickými vymoženostmi. Platí to i v oboru HR, kde se digitalizace stala velkým trendem. Má pozitivní vliv nejen na efektivitu, ale také na zaměstnance a jejich spokojenost. Nové technologie využívají HR manažeři k systémovému zpracovávání velkých dat, k vytváření přehledových zpráv, k automatickému zpracování rutinní agendy, ale také v oblasti náborů zaměstnanců.
      ali
      5. 4. 2019
    • Společnost Proact Czech Republic uspořádala první netradiční setkání se svými zákazníky věnované technologiím VMware a DellEMC

      Dne 25. února 2019 proběhlo setkání se zákazníky v komorním prostředí divadla Viola. Na tomto setkání jsme zákazníkům představili portfolio produktů VMware a DellEMC.
      redakce
      1. 4. 2019
    • Podnikové služby rostou a digitalizují se

      Naši zaměstnanci postupně opouštějí rutinní práci a orientují se na kreativnější úkoly a technologie, přidaná hodnota jejich práce roste, říká Jonathan Appleton, ředitel asociace ABSL, která u nás centra podnikových služeb sdružuje.
      Alexander Lichý
      25. 3. 2019
    • Mezinárodní firmy směřují do regionů

      Ilustrační obrázek
      Značný přetlak na pražském trhu práce, vyšší fluktuace a růst nákladů na nájmy i mzdy způsobují, že se firmy stále intenzivněji snaží pronikat do regionů.
      Alexander Lichý
      22. 3. 2019
    • Budoucnost naší práce

      Digitální technologie změní naše pracovní prostředí a ovlivní produktivitu, zabezpečení i firemní kulturu.
      Petr Hrubý
      21. 3. 2019
    • Pracovní trh: počet volných míst ubude. Pohovory se nevyplácí podceňovat

      Loňský rok lámal na pracovním trhu rekordy – v minulosti totiž nikdy nebyla v Česku míra nezaměstnanosti tak nízká. Firmy se proto musely o nové zaměstnance přetahovat a často slevovat ze svých nároků. Podle odborníků tato doba končí.
      ali
      5. 3. 2019
    • Úspěch ve škole automaticky úspěšnou kariéru nezajistí

      Kdo ze školy nosí samé jedničky a památkou na vysokou mu je červený diplom, nemá i přes studijní úspěchy nalajnovanou stejně zářnou kariéru. Důležitější jsou jiné přednosti, například umění spolupráce s ostatními kolegy.
      ali
      4. 3. 2019
    • Trh práce v době Průmyslu 4.0

      Obor informačních technologií má velmi specifické postavení, podobně nedostatkové jsou i manažerské pozice.
      Alexander Lichý
      1. 3. 2019
    • HR: Nová působnost pro CFO

      Ilustrační obrázek
      České podniky jsou připraveny expandovat, trápí je však nedostatek zaměstnanců a rostoucí mzdové náklady. Současný vývoj prověří firmy, jak a zda zúročily dlouhou dobu příznivého podnikatelského počasí. Prubířským kamenem jsou stoupající mzdové požadavky, které jsou způsobeny nízkou nezaměstnaností i růstem platů ve veřejné sféře.
      Alexander Lichý
      28. 2. 2019
    • ČR je jedničkou outsourcingu IT služeb v regionu CEE

      Ilustrační obrázek
      Česko je nejoblíbenější destinací pro outsourcing IT služeb mezi zeměmi střední a východní Evropy. V tuzemsku pracuje přes 75 000 zaměstnanců v odvětví IT pro více než 200 zahraničních firem převážně z Evropy, Afriky a Blízkého východu. IT služby v Česku nejčastěji outsourcují průmyslové firmy a nejvíce poptávanými zaměstnanci jsou programátoři.
      ali
      29. 1. 2019
    • Češi častěji mění práci - nejvíce v lednu a v září

      Ilustrační obrázek
      Nízké finanční ohodnocení, stereotyp, nezajímavá práce nebo nulový kariérní postup – to jsou nejčastější důvody, proč Češi mění zaměstnání. Přesto stále patří k věrným zaměstnancům, práci mění průměrně jednou za pět let.
      ali
      14. 1. 2019
    • Více práce i peněz raději než více volného času

      Zaměstnanci povětšinou nestojí o kratší pracovní dobu, 92 % by uvítalo, aby se konjunktura využila na zvýšení mezd při vyšším objemu práce. ASMP ČR, která si průzkum objednala, to hodnotí jako jejich vyspělost.
      ali
      11. 1. 2019
    • Východní Evropa je na čele v zastoupení žen na manažerských pozicích

      Východní Evropa je lídrem v oblasti zastoupení žen na vysokých manažerských postech. Ženy ovládají 36 % existujících seniorních manažerských pozic, zatímco v Evropské unii tvoří jejich zastoupení jen 27 %.
      ali
      8. 1. 2019
    • Rok 2019 přinese zpomalení trhu práce

      Ilustrační obrázek
      Personalisté z jednotlivých regionů ČR se shodují na tom, že nadcházející rok přinese zpomalení tvorby nových pracovních míst. Růst mezd a nedostatek lidí přetrvá zejména v informačních technologiích a ve výrobě.
      ali
      4. 1. 2019
    • HR průzkum: Manažeři se chtějí nechat ulovit

      Čím vyšší manažerská funkce, tím složitější je hledání vhodného kandidáta. Manažeři s praxí totiž práci obvykle aktivně nehledají, ale chtějí se nechat ulovit. Důležitá je pro ně přitom i délka výběrového řízení, která by ideálně neměla trvat déle než 2 měsíce.
      ali
      14. 12. 2018
    • Mrhání pracovním časem

      Bez ohledu na nedostatek pracovních sil i zvýšených nároků na zaměstnance jsou zde stále rezervy v účelném využití pracovní doby. Zaměstnanci jsou totiž za jeden rok schopní „proflákat“ i více než jeden pracovní měsíc.
      Alexander Lichý
      12. 12. 2018
    • Genderová nerovnost trvá

      Firmy čelí nedostatku pracovních sil a tato situace dopadá nejen na zaměstnavatele, ale i na samotné zaměstnance. Tlak na mzdy neustává a nezdá se, že by tento faktor nějak podstatně přispěl ke srovnání genderového rozdílu v odměňování.
      Alexander Lichý
      11. 12. 2018
    • Aktuální problémy pracovního trhu

      Firmy čelí nedostatku pracovních sil a tato situace dopadá nejen na zaměstnavatele, ale i na samotné zaměstnance. Tlak na mzdy neustává a nezdá se, že by tento faktor nějak podstatně přispěl ke srovnání genderového rozdílu v odměňování.
      Alexander Lichý
      10. 12. 2018
    • CFO stále stojí stranou rozhodování o HR strategiích

      Přestože se firmy potýkají s nedostatkem talentovaných zaměstnanců, finanční ředitelé, kteří velmi často rozhodují o způsobech a výši jejich odměňování, nebývají součástí týmů pro řízení stávajících a vyhledávání nových pracovníků. Přitom naprostá většina CFO vnímá získání a udržení technologicky informovaných vůdčích osobností jako naprosto nezbytné pro přežití a úspěch firem.
      ali
      21. 11. 2018
    • Na co slyší zaměstnanci? Bonusy pomáhají, ale dobrý plat táhne nejvíce

      Odborníci na lidské zdroje, kteří se dnes sešli u příležitosti největšího veletrhu práce v ČR Profesia days, se shodují v tom, že nábor a péče o zaměstnance v České republice v současné době vyžadují velmi aktivní a kreativní přístup ze strany HR; také že stále roste tlak na zvyšování mezd.
      ali
      8. 11. 2018
    • Ženy vs. muži na pracovním trhu: Zatím velké rozdíly

      Průzkumy ukazují, že u nás přetrvávají obrovské rozdíly v odměňování mužů a žen, ženy mají také menší vliv na ekonomiku jako manažerky nebo majitelky firem. Audity ale ukazují, že alespoň ve veřejném sektoru je situace lepší.
      Alexander Lichý
      25. 10. 2018
    • Lidé nejsou a nebudou

      Sklízíme výsledky strategie, kdy jsme konkurovali levnější pracovní silou, a nikoli vyšší přidanou hodnotou.
      Alexander Lichý
      24. 10. 2018
    • Podnikové služby v Praze rostly o pětinu a do konce roku naberou dalších 5000 lidí

      Obor podnikových služeb v Praze meziročně vzrostl o 20 % a stejný růst se očekává i v příštím roce. Pražská centra služeb aktuálně zaměstnávají již 50 000 expertů a do konce roku 2018 plánují nábor dalších 5.000 lidí.
      ali
      12. 10. 2018
    • Manažeři vkládají do rozvoje podřízených málo svého pracovního času

      Personalisté očekávají, že manažeři průměrně vynaloží 36 % svého času na rozvoj podřízených. Realita je však úplně jiná. Vedoucí pracovníci věnují v rámci koučinku zaměstnancům v průměru jen 9 % své pracovní doby. Uvedená data vyplývají z průzkumu společnosti Gartner, v němž bylo dotazováno 7 300 manažerů a zaměstnanců.
      ali
      11. 10. 2018
    • Více než polovina Čechů dostala vloni přidáno

      O změně práce ale stejně uvažuje 40 % českých zaměstnanců.
      ali
      1. 10. 2018
    181–210 / 487
    První strana Předchozí strana 4 5 6 7 8 9 10 Následující strana Poslední strana

    Krátce

    • 7. 7.  Průmyslová produkce v květnu vzrostla o 2,2 %, zakázky o 5 %. Experti však varují před skrytými riziky

      Průmyslová produkce v květnu meziročně reálně vzrostla o 2,2 %. Meziměsíčně byla nižší o 1,6 %. Hodnota nových zakázek meziročně vzrostla o 5,0 %.

      Ačkoliv oficiální statistiky za duben ukazují na mírný meziroční růst průmyslové produkce, je to růst spíše kosmetický a reálná kondice českého průmyslu je složitější. Procento  nesplácených úvěrů je sice nyní historicky nízké, na úrovni ani ne 2 %, v oblasti restrukturalizací ale vidíme problémy často dříve, než se to projeví ve statistikách. 

      "Řada krizového financování totiž už dnes probíhá alternativně mimo bankovní sektor. Navíc jsme velmi silně navázáni na ekonomický vývoj Německa, kde už dnes vidíme celou řadu problémů a kde průmyslová produkce zde aktuálně klesá, primárně v automobilovém průmyslu. Naše restrukturalizační týmy v Německu přitom mají už dnes vyprodané kapacity a víme, že problémy Německa nás zpravidla neminou zhruba s ročním zpožděním," dodává partner PwC a expert na restrukturalizace Petr Smutný s tím, že nejen u nás, ale v celé Evropě jsou dlouhodobě ve špatné kondici také ocelářství a další energeticky náročná odvětví, kde Evropa logicky nemůže konkurovat z pohledu energií výrazně levnějším lokalitám, ať už Blízkému východu nebo USA.

    • 4. 7.  Inflace v Česku dosáhla vrcholu, mírné zklidnění je očekáváno ve druhé polovině roku

      Podle dnešního odhadu Českého statistického úřadu inflace v červnu meziměsíčně vzrostla o 0,3 %, což je mírně nad tržním odhadem, který činil 0,2 %. Meziročně se inflace zvýšila z 2,4 % na 2,9 %, a to v souladu s mediánovým odhadem trhu. „Nejvíce vzrostly ceny ve službách (+0,5 %), což pravděpodobně souvisí se sezonním růstem cen dovolených. Ceny potravin, alkoholu, tabáku i zboží vzrostly jen o 0,1 % a ceny energií se oproti květnu nezměnily,“ uvádí analytik Raiffeisenbank Martin Kron.

      Rychlý nárůst inflace z dubnových 1,8 % na téměř 3 % (horní hranice tolerančního pásma ČNB) se může jevit jako nepříjemný. „Domníváme se však, že letošní lokální maximum bylo právě dosaženo a ve druhém pololetí inflace opět zamíří blíže ke 2 %,“ dodává Kron. ČNB v květnové prognóze předpokládala inflaci na úrovni 2,8 %, takže odchylka je minimální.

      Výzvou zůstává jádrová inflace, která podle očekávání zrychlila z 2,8 % na přibližně 3 % (přesné údaje budou zveřejněny příští týden). „Pokles jádrové inflace bude pravděpodobně velmi pozvolný, což je hlavní důvod, proč bankovní rada ČNB letos pravděpodobně sazby nesníží,“ uzavírá Kron.

    • 3. 7.  Rovné šance, udržitelnost, seniorní talenty. Nová HR ředitelka Schneider Electric přináší jasné priority

      Od června 2025 je novou ředitelkou lidských zdrojů společnosti Schneider Electric pro Českou republiku Pavla Frindtová. Ze své pozice bude zodpovídat za strategické řízení HR agendy, rozvoj zaměstnanců a podporu firemní kultury založené na hodnotách diverzity, inkluze a udržitelnosti, zaměří se také na práci se seniorními talenty, jejichž podíl na trhu práce bude v příštích letech dále narůstat. Součástí její agendy bude i naplňování cílů programu Global Pay Equity, který usiluje o dlouhodobé odstranění rozdílů v odměňování mužů a žen. Schneider Electric se k této iniciativě připojil již v roce 2014, v České republice byl program spuštěn o tři roky později.

      Do Schneider Electric přichází Pavla Frindtová s bohatými zkušenostmi z oblasti HR, které získala v předních telekomunikačních a technologických společnostech. Před svým nástupem působila jako Senior HR Business Partner ve společnosti T-Mobile, kde se zaměřovala na oblast IT a technologií. HR manažerskou pozici dříve zastávala také v technologické společnosti ABB a ve firmě Altran, což je přední český poskytovatel vývojových služeb pro automobilový průmysl.

    • 2. 7.  Ondřej Hák přebírá vedení Raiffeisen stavební spořitelny po Pavlu Čejkovi

      Od 1. července 2025 se novým výkonným ředitelem Raiffeisen stavební spořitelny stává Ondřej Hák, který přebírá roli po Pavlu Čejkovi. Tato změna potvrzuje dlouhodobou strategii skupiny Raiffeisen těsněji propojit bankovní a stavební služby a posílit v oblasti financování bydlení.

      Ondřej Hák působí ve skupině Raiffeisen tři roky, během nichž řídil transformaci retailového úvěrového segmentu a vedl hypoteční byznys. Nyní se ujímá vedení celé stavební spořitelny s cílem ještě více integrovat její činnost s bankovními službami a nabídnout klientům jednotné a srozumitelné řešení v oblasti bydlení. V nejbližší době se chce Hák zaměřit na sjednocení nabídky v oblasti bydlení a rozvoj dotačního poradenství. Zároveň chce posílit roli skupiny Raiffeisen jako důvěryhodného partnera pro dlouhodobé financování a posunout stavební spořitelnu do další etapy růstu.

    • 1. 7.  Český průmysl se po třech letech vynořil z recese. PMI hlásí růst, firmy ale zůstávají obezřetné

      Index nákupních manažerů PMI v českém průmyslu se poprvé po třech letech dostal na magickou hranici oddělující expanzi od recese, když se v červnu zvýšil ze 48 bodů na 50,2 bodu. Je to jistě dobrá zpráva, zvlášť když je podpořená informacemi o zvyšováním výroby i mírným růstem zakázek.

      „Hlavním důvodem až nečekaně velkého zlepšení je kromě vyšší produkce i optimismus mezi podnikateli. Věří v další růst zakázek a celkové zlepšení situace v tomto největším tuzemském odvětví. A to je možná tak trochu i kamenem úrazu. Je otázkou, nakolik se jejich víra s ohledem na klesající konkurenceschopnost naplní,“ komentuje aktuální data hlavní ekonom Banky Creditas Petr Dufek s tím, že rozhodně nepřekvapuje, že i tak firmy zůstávají dál obezřetné a racionalizují, propouštějí, efektivněji řídí zásoby i cash-flow. K opravdovému boomu však potřebují více zahraničních objednávek, které zajistí prosperitu více než víra v lepší budoucnost.

      V každém případě to vypadá, že druhý kvartál byl pro průmysl pozitivnějším obdobím, a proto by si za celý letošní rok mohl podle Dufka připsat nárůst okolo 1,5 procenta, i když ve vzduchu stále visí riziko obchodní války, které může snížit pouze efektivní vyjednávání bruselských úředníků v USA.

    Další krátké zprávy

    SPECIÁLNÍ PROJEKTY

    • CFO pod lupou: Pavel Hofrichter, výkonný ředitel společnosti ČMIS

      CFO pod lupou: Pavel Hofrichter, výkonný ředitel společnosti ČMIS

    • CFO pod lupou: Zuzana Hofová, CFO, OKsystem

      CFO pod lupou: Zuzana Hofová, CFO, OKsystem

    • CFO pod lupou: Jan Rosenberg, MoroSystems

      CFO pod lupou: Jan Rosenberg, MoroSystems

    TOP 100 ICT společností 2025 tabulky

    Inovovaná tabulka TOP 100 ICT společností 2025 se správnými údaji

    Doporučujeme

    • Úprava dat v tabulkách TOP 100 ICT společností 2025

      Úprava dat v tabulkách TOP 100 ICT společností 2025

    • Účetnictví budoucnosti? Jak AI a digitalizace mění roli CFO a jejich týmů

      Účetnictví budoucnosti? Jak AI a digitalizace mění roli CFO a jejich týmů

    • Když umělá inteligence lže, jsou důvěra a ochranná opatření ještě důležitější

      Když umělá inteligence lže, jsou důvěra a ochranná opatření ještě důležitější


    Analýzy

    • Globální vlna bankrotů dosahuje 12letého maxima. Firmy čelí tlakům inflace, vysokých sazeb a změně chování zákazníků

      Globální vlna bankrotů dosahuje 12letého maxima. Firmy čelí tlakům inflace, vysokých sazeb a změně chování zákazníků

    • Když umělá inteligence lže, jsou důvěra a ochranná opatření ještě důležitější

      Když umělá inteligence lže, jsou důvěra a ochranná opatření ještě důležitější

    • Strach, chamtivost a volatilita: Co bude hýbat náladou na trhu v roce 2025?

      Strach, chamtivost a volatilita: Co bude hýbat náladou na trhu v roce 2025?

    • Tržby českých podnikatelů a malých firem vzrostly v posledních sedmi letech o téměř 44 %

      Tržby českých podnikatelů a malých firem vzrostly v posledních sedmi letech o téměř 44 %

    • Znamená Trumpova anti-ESG politika konec trendu udržitelných společností?

      Znamená Trumpova anti-ESG politika konec trendu udržitelných společností?


    Dále u nás najdete

    OSVČ zuří kvůli zmatku kolem informování ČT a ČRo

    Microsoft radí, co dělat po konci Windows 10

    Kyberbezpečnost Čechů kulhá na obě nohy

    Netflix spustil umělé přidávání filmového zrna, umožňuje to kodek AV1

    Česko kývlo na zaměstnanecké akcie

    DAB+ rok a půl poté. Česká cesta každým coulem?

    Jste lepší než Kluci z Prahy?

    Takto vypadá obnažený AI superčip od Nvidie

    Nenechávejte povinný podíl OZP na poslední chvíli

    Brýle z drogerie byste měli nosit jen krátce, varuje lékař

    Ostrý byznys: Aleš brousí nože rukama i srdcem

    Škody z kyberútoků míří k 15 bilionům dolarů a zrychlují s AI

    Live streaming sportů trhá rekordy, internetové sítě čelí náporu

    Letní dvojčíslo Computertrends je tady

    Lukáš Konečný je v čele Y Soft Ventures, vystřídal Miloše Sochora

    Pozvání na houby je někdy lepší odmítnout, radí lékařka

    Nespavost a bušení srdce patří mezi příznaky menopauzy

    Syn změnil její život. Dnes prodává mandragory a kouzlí s fantazií

    Z kopřivy můžete uvařit špenát či čaj, vyzkoušejte tyhle recepty

    Tipněte si, jestli bude o státních svátcích v obchodech zavřeno

    • CFOtrends.cz do mailu
    • Podmínky užívání
    • RSS exporty
    • Kontakt
    Byznys:
    Podnikatel.cz Euro.cz Businesscenter.podnikatel.cz
    Finance:
    Měšec.cz Finance.cz
    IT:
    Lupa.cz Root.cz Cnews.cz Zdroják.cz
    Zdraví:
    Vitalia.cz Zdraví.euro.cz
    Software:
    Slunečnice.cz Stahuj.cz SW.cz Můjsoubor.cz Stáhnu.cz
    Zájmy:
    Edna.cz Autobible.euro.cz Rodičov.cz Videačesky.cz Hryprodívky.cz Raketka.cz Nasvah.cz
    B2B:
    Computertrends.cz CIOtrends.cz Channeltrends.cz CFOtrends.cz
    Odborné akce:
    Tuesday.cz

     

    • O společnosti
    • Inzerce
    • Kariéra
    • Kontakty
    • Osobní údaje
    • Nastavení soukromí
    Copyright © 1997 – 2025 Internet Info, s.r.o. Všechna práva vyhrazena.